لیپوماتیک (پیکرتراشی) چیست | عوارض ، مزایا و هزینه

زمان مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

عمل لیپوماتیک (پیکر تراشی) یک عمل جراحی زیبایی برای ازبین بردن چربی های اضافی بدن می باشد. این عمل جراحی در نواحی مختلفی از بدن همانند شکم و پهلو ، بازو، غبغب، ران ها و غیره انجام می شود. ما در این مقاله از آوا بیوتی شما را به طور کامل با لیپوماتیک شکم و پهلو آشنا می کنیم. در آخر با انجام پشتیبانی رایگان ما می توانید بسنجید که کاندید مناسبی برای این عمل جراحی هستید یا خیر. پس با ما همراه شوید.

ابدومینوپلاستی جراحی شکم در آوا بیوتی - لیپوماتیک

درباره بلفاروپلاستی چه میدانید؟ بلفاروپسلاتی یک روش جوان سازی پلک و از بین بردن چین و چروک میباشد، برای اطلاعات بیشتر درباره این عمل و مشاهده نمونه کارهای کلینیک آوابیوتی حتما صفحه بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی پایین تنه با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود. در این دستگاه ها لوله ای به نام کانولا وجود دارد. جراح متخصص با ایجاد شکاف های بسیار کوچک در نواحی مشخصی از بدن این لوله را وارد ناحیه چربی می کند. طی این عملیات از اواج صوتی بسیار قدرتمندی استفاده می شود که بافت چربی ها را می شکنند. سپس با خارج کردن چربی های کنده شده اندام شما به فرم دلخواه می رسند.

این امواج صوتی بسیار قدرتمنندند اما صدای آن ها را نمی توان شنید و به هیچ وجه به عروق و اندام های داخلی آسیبی نمی رسانند.

 در ضمن در طی عملیات خارج کردن چربی توسط کانولا، دستگاه دارای سیستم امنیتی است و به محظ وارد شدن به منطقه غیر چربی متوقف می شود. بنابراین لازم نیست نگران عوارض و خطرات عمل جراحی باشیم.

چه افرادی مناسب انجام عمل لیپوماتیک هستند؟

افرادی که داراری چاقی مفرط هستند و یا حجم چربی بسیار بالایی دارند کاندید مناسبی جهت انجام لیپوماتیک نیستند. دلیل آن هم این است که خارج کردن حجم بسیار زیاد چربی به روش پیکرتراشی توصیه نمی شود.

 افرادی که دارای بیماری های ضمینه ای همانند دیابت بیماری های قلبی و کم خونی هستند نیز مناسب انجام عمل لیپوماتیک نیستند. حتما از سیستم مشاوره رایگان ما استفاده کنید و طی جلسه حضوری تحت نظر جراح متخصص آوا بیوتی بررسی شوید.

کسانی که با انجام ورزش و رژیم نتوانسته اند به اندام ایده آل خود برسند و بیماری ضمینه ای ندارند، عمل لیپوماتیک یک پیشنهاد ویژه برای آن ها است. این جراحی زیبایی پایین تنه می تواند در مدت زمان کوتاهی آن ها را به اندام ایده آل خود برساند.

 ضمنا این عمل جراحی یک روش غیر تهاجمی است و خطرات بسیار کمی دارد. شما می توانید با تحقیق درست و انتخاب پزشکان با تجربه و متخصص احتمال بروز عوارض و خطرات را به حداقل برسانید.


اگر از افتادگی پلک رنج می برید و چشم هایتان حالت خواب آلود دارد حتما مقاله بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.
بلفاروپلاستی (عمل جراحی پلک)

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن؟ کدام بهتر است؟

انجام عمل جراحی لیپوماتیک بسیار بهتر از لیپوساکشن است. لیپوماتیک شکم و پهلو عوارض بسیار کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد. لیپوساکشن از روش حرارت برای آب کردن چربی ها استفاده می کند. اما در روش پیکرتراشی از روش امواج سوتی برای شکستن چربی ها استفاده شده که به مراتب عوارض کمتری دارد.

 ضمنا در این روش پوست بدن تحریک به کلاژن سازی شده که بسیار به سفت شدن پوست بعد از عمل کمک می کند. در نتیجه در جراحی لیپوماتیک نتیجه ی عمل بسیار طبیعی تر و زیبا تر از روش لیپوساکشن خواهد بود.

لیپوماتیک در آوا بیوتی - لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو؟

با انتخاب پزشک متخصص و مرکز درمانی مطمئن عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو و هر عمل جراحی زیبای به حداقل می رسد. اما با هم نگاهی به عوارض احتمالی لیپوماتیک بیاندازیم:

  • آسیب به اعصاب پوست و بی حسی در قسمت زخم (اسکار)
  • عفونت
  • به دلیل آسیب رسیدن به قسمت زیرین پوست تورم تا چند روز بعد از عمل طبیعی است
  • سروما (مایعات در بدن) و هماتوم (خون آبه)
  • عدم تقارن در قسمت های دوگانه بدن همانند ران ها و اطراف شکم و پهلو ها که نتیجه عدم دقت جراح می باشد.

دوران نقاهت

بسته به شرایط بدنی هر فرد مدت زمانی که برای بهبودی کامل باید طی شود برای هر فرد متغییر است. پیشنهاد می شود که اگر شاغل هستید شرایط خود را برای کارفرما توضیح دهید. شرایط را از قبل برای دوران نقاهت عمل جراحی خود مهیا کنید.

 وجود یک همراه بسیار به شما کمک خواهد کرد. اما به طور میانگین دوران نقاهت لیپوماتیک 3 تا 7 روز می باشد. اما در این دوران نیز فرد می تواند کار های سبک روزانه خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

اقدامات قبل از عمل

یکی از اقداماتی که بعد از تصمیم به انجام عمل پیکرتراشی یا لیپوماتیک باید انجام دهید انتخاب پزشک و مرکز با اعتبار است. انتخاب پزشک متخصص یکی از مهمترین کار هایی است که باید به دقت انجام شود.

 در کنار پزشک وجود کادر درمان حرفه ای و با تجربه باعث می شود تجربه ای ماندگار از عمل جراحی زیبایی خود داشته باشید. ما در مرکز زیبایی آوا بیوتی نمونه کار های فراوانی که حاصل اعتماد شما عزیزان در این سال های است داریم. وجود تجهیزات روز دنیا در کنار پزشکان با تجربه از ویژگی های دیگر آوا بیوتی است.

مشاوره ی رایگان ما شامل حل همه ی شما عزیزان می باشد، همچنین در جلسه حضوری با پزشک حتما تمام شرایط سلامتی خود را ذکر کنید. در این جلسات مشخص می شوند که شما کاندید مناسبی برای انجام لیپوماتیک هستید یا خیر. همچنین انتظارات خود را از این عمل با جراح خود مطرح کرده که در رضایت مندی شما تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.


بهترین قیمت برای لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه های روز دنیا با نتیجه تضمینی
همه چیز درباره لیزر موهای زائد

اقدامات بعد از عمل

لیپوماتیک شکم پهلو یک جراحی غیر تهاجمی است. شما می توانید از روز بعد از عمل به انجام کار های روزمره خود بپردازید. ضمنا در نظر داشته باشید که تا یک هفته بعد از عمل از انجام ورزش های سنگین جلوگیری کنید.

 در صورت خروج بیش از حد خون آبه از زخم ها (اسکار ها) حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید. تا سه روز بعد از عمل جراحی لیپوماتیک از دوش گرفتن بپرهیزید مگر با صلاح دید پزشک.

پیشنهاد می شود تا سه ماه بعد از عمل از گن شکم پهلو استفاده کنید، این گن ها را می توانید از خود وبسایت یا مرکز آوا بیوتی تهیه کنید. استفاده از گن بعد از عمل در نتیجه ی عمل تأثیر بسزایی دارد.

 چندین دقیقه در روز را به پیاده روی با سرعت آرام اختصاص دهید. از ماندن پانسمان ها و کثیف شدن آن ها برای مدت طولانی جلوگیری کرده و به طور پیوسته پانسمان ها را عوض کنید.

آیا لیپوماتیک باعث بروز آمبولی می شود؟

آمبولی نتیجه ی وارد شدن گاز یا مایع خارجی به جریان خون است. این عارضه برای هر عمل جراحی زیبایی ممکن است پیش بیاید. اما خوشبختانه آمبولی از عوارض شایع لیپوماتیک نیست و خطرات این عمل بسیار محدود اند.

سوالات متداول

رینوپلاستی نوعی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجایی که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند، گاهی اوقات ممکن است رینوپلاستی نه تنها برای تغییر ظاهر بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی انجام شود.

 

سپتوپلاستی یک جراحی برای بهبود تنفس با صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجرای بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می کند (سپتوم بینی). هنگامی که سپتوم کج است، تنفس از طریق بینی دشوارتر می شود. سپتوپلاستی اغلب با رینوپلاستی ترکیب می شود.

خیر. جراحی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آنجا که این تغییرات کوچک هستند، حاشیه خطا نیز وجود دارد.

 

تورم و قرار دادن بی حس کننده موضعی در پوست بینی را در حین جراحی منحرف می کند و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. رینوپلاستی همچنین برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخصی ندارد. پزشکان هر عمل را با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می کنند.

تقریباً همه کسانی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند با خیال راحت بیمارستان را در همان روز پس از جراحی ترک کنند. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع یا سایر مشکلات سلامتی که نیاز به نظارت دارند، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره خودشان هستند.

 

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر افراد پس از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

همه جراحی ها خطراتی دارند. خوشبختانه خطرات جراحی بینی کوچک و عوارض نادر است. قبل از عمل، پزشک در مورد خطرات و مزایای جراحی با جزئیات با شما صحبت خواهد کرد.

با توجه به تغییر مداوم قیمت ها برای اطلاع از قیمت عمل های زیبایی آوا بیوتی تماس بگیرید یا اگر خطوط اشغال است شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای اکثر مردم نه. یک روز پس از جراحی، اکثر افراد درد خود را بین 0 تا 4 از 10 ارزیابی می کنند.

کبودی غیر معمول است. اگر مقداری کبودی جزئی دارید، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

جراحان پلاستیک، جراحان پلاستیک صورت یا متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) اکثر جراحی های بینی را انجام می دهند. آموزش و صدور گواهینامه هیئت مدیره در یکی از این تخصص ها نقطه شروع خوبی است. شما احتمالاً به یک جراح نیاز دارید که اغلب جراحی بینی را انجام می دهد.

 

شما احتمالاً یک جراح با شهرت خوب در بین بیماران و سایر پزشکان می خواهید. اگر جراح شما مقالات زیادی را در متون پزشکی مرتبط با جراحی بینی منتشر کرده است و از او برای سخنرانی در کنفرانس های آموزشی دعوت شده است، این معمولاً یکی از نشانه های آن است که همتایان او تخصص در جراحی بینی را تشخیص می دهند.

 

اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی یا بیمارستان معتبر انجام می شود. احتمالاً باید با جراح خود نیز احساس راحتی کنید. به دنبال جراحی باشید که بتواند با عبارات قابل درک به شما توضیح دهد که در طول جراحی شما چه اتفاقی می افتد.

نمونه کارهای لیپوماتیک

همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید