پروتز سینه (جراحی بزرگ گردن سینه) چیست؟

زمان مطالعه: 9 دقیقه

فهرست مطالب

پروتز سینه (بزرگ کردن سینه) – همچنین به عنوان ماموپلاستی بزرگ کردن شناخته می شود این جراحی برای افزایش اندازه سینه است. این شامل قرار دادن ایمپلنت سینه در زیر بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه است.

برای برخی از زنان، بزرگ کردن سینه راهی برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است. برای دیگران، این بخشی از بازسازی سینه برای شرایط مختلف است.

اگر قصد بزرگ کردن سینه را دارید، با جراح پلاستیک آوا بیوتی صحبت کنید. مطمئن شوید که متوجه شده اید که جراحی شامل خطرات احتمالی، عوارض و مراقبت های بعدی می شود.

پروتز سینه با جراحان با تجربه در مرکز زبایی آوا بیوتی 1024x576 - پروتز سینه

درباره بلفاروپلاستی چه میدانید؟ بلفاروپسلاتی یک روش جوان سازی پلک و از بین بردن چین و چروک میباشد، برای اطلاعات بیشتر درباره این عمل و مشاهده نمونه کارهای کلینیک آوابیوتی حتما صفحه بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.

چرا باید جراحی پروتز سینه را نجام دهیم؟

بزرگ کردن سینه ممکن است به شما کمک کند:

 

 • اگر فکر می‌کنید سینه‌هایتان کوچک‌تر است یا یکی کوچک‌تر از دیگری است و این بر نحوه لباس پوشیدن یا نوع سوتین مورد نیاز برای کمک به عدم تقارن تأثیر می‌گذارد، ظاهر خود را تقویت کنید.
 • پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، اندازه سینه های خود را کاهش دهید
 • سینه های ناهموار را پس از جراحی سینه برای سایر شرایط اصلاح کنید
 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اهداف خود را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید تا بتوانید در مورد آنچه که بزرگ کردن سینه می تواند برای شما انجام دهد واقع بین باشید.

عوارض احتمالی جراحی پروتز سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه خطرات مختلفی دارد، از جمله:

 

 • بافت اسکار (جای زخم) که شکل ایمپلنت سینه را مخدوش می کند (انقباض کپسولی)
 • درد سینه
 • عفونت
 • تغییر در حس نوک سینه و سینه
 • تغییر موقعیت ایمپلنت
 • نشت یا پارگی ایمپلنت

اصلاح این عوارض ممکن است نیاز به جراحی بیشتری برای برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت داشته باشد.

لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ارتباط احتمالی بین ایمپلنت سینه و ایجاد لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) را شناسایی کرده است که یک سرطان غیر معمول سیستم ایمنی است.

این بیماری به عنوان لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL) شناخته می شود. FDA بر این باور است که زنان دارای پروتز سینه که دارای سطوح بافتی هستند، خطر ابتلا به BIA-ALCL بسیار پایین اما افزایش یافته است.

 با این حال، این بدان معنا نیست که این ایمپلنت ها باعث ایجاد BIA-ALCL می شوند. تحقیقات بیشتری برای درک رابطه بین این بیماری و ایمپلنت سینه مورد نیاز است.

بیماری ایمپلنت سینه (پروتز سینه)

علائم سیستمیک – که گاهی اوقات بیماری ایمپلنت سینه نامیده می شود – ممکن است با ایمپلنت سینه همراه باشد. ارتباط دقیق این علائم با ایمپلنت سینه به وضوح درک نشده است.

 علائم و نشانه های گزارش شده شامل خستگی، از دست دادن حافظه، بثورات پوستی، مشکل در تمرکز و تفکر واضح و درد مفاصل است. برداشتن پروتز سینه ممکن است علائم را معکوس کند. تحقیقات برای تعیین ارتباط و علت آن ادامه دارد. اگر پروتز سینه دارید و هر یک از این علائم و نشانه ها را تجربه کردید، با جراح پلاستیک خود صحبت کنید.

اگر متوجه هر گونه تغییر در سینه یا ایمپلنت خود شدید، با پزشک خود صحبت کنید. ویزیت های پیگیری مداوم و آزمایش های غربالگری مناسب می تواند عوارض احتمالی مربوط به جراحی بزرگ کردن سینه را شناسایی و برطرف کند.

اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

پروتز سینه با بهترین قیمت در مرکز زیبایی آوا بیوتی 1024x576 - پروتز سینه

در مورد انتظارات خود برای اندازه، احساس و ظاهر سینه ها با جراح پلاستیک مشورت خواهید کرد. جراح انواع خاصی از ایمپلنت‌ها را توضیح می‌دهد – صاف یا بافت، گرد یا به شکل قطره اشک، سالین یا سیلیکون – و همچنین گزینه‌هایی برای تکنیک‌های جراحی.

 

اطلاعات مکتوب مانند اطلاعات بیمار از سازنده ایمپلنتی که دریافت می کنید را به دقت بررسی کنید و کپی هایی را برای سوابق خود نگه دارید.

تصمیمات قبل از جراحی

 

قبل از تصمیم به جراحی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • ایمپلنت سینه مانع از افتادگی سینه شما نمی شود. جراح پلاستیک شما ممکن است علاوه بر بزرگ کردن سینه، لیفت سینه را برای اصلاح افتادگی سینه ها توصیه کند.
 • پروتز سینه تضمینی برای ماندگاری مادام العمر نیست. میانگین طول عمر یک ایمپلنت حدود 10 سال است. پارگی ایمپلنت یک احتمال است. همچنین، سینه‌های شما همچنان پیر می‌شوند و عواملی مانند افزایش وزن یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه‌های شما را تغییر دهد. این مسائل احتمالاً منجر به جراحی بیشتر می شود.
 • ماموگرافی ممکن است پیچیده تر باشد. اگر پروتز سینه دارید، علاوه بر ماموگرافی معمولی، به نماهای اضافی و تخصصی نیاز دارید.
 • ایمپلنت سینه ممکن است شیردهی را با مشکل مواجه کند. برخی از زنان پس از بزرگ کردن سینه می توانند با موفقیت شیردهی کنند. با این حال، برای دیگران، شیردهی یک چالش است.
 • ممکن است پس از برداشتن ایمپلنت سینه به جراحی اضافی نیاز داشته باشید. اگر تصمیم به برداشتن ایمپلنت خود دارید، ممکن است به لیفت سینه یا سایر جراحی های اصلاحی برای کمک به بازیابی ظاهر سینه خود نیاز داشته باشید.
 • غربالگری برای پارگی ایمپلنت سیلیکونی توصیه می شود. FDA توصیه می کند که 5 تا 6 سال پس از قرار دادن پستان، برای غربالگری پارگی سینه سیلیکونی، MRI سینه را تحت نظر داشته باشید. سپس هر دو تا سه سال یکبار MRI سینه توصیه می شود. سونوگرافی ممکن است یک روش غربالگری جایگزین باشد – مگر اینکه علائمی داشته باشید. با جراح پلاستیک خود در مورد نوع خاصی از تصویربرداری مورد نیاز برای نظارت روتین ایمپلنت های خود صحبت کنید.


  نکات بیشتر:

  ممکن است قبل از جراحی نیاز به ماموگرافی اولیه داشته باشید. پزشک شما ممکن است داروهای خاصی را قبل از جراحی نیز تنظیم کند. به عنوان مثال، اجتناب از آسپرین یا سایر داروهایی که می توانند خونریزی را افزایش دهند، مهم است.

  اگر سیگار می‌کشید، جراح از شما می‌خواهد که برای مدتی – حدود چهار تا شش هفته – قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید.

  ترتیبی دهید که شخصی بعد از جراحی شما را به خانه برساند و حداقل شب اول را در کنار شما بماند.

چه انتظاری از جراحی پروتز سینه داشته باشیم؟

بزرگ کردن سینه را می توان در یک مرکز جراحی آوا بیوتی یا مرکز سرپایی بیمارستان انجام داد. احتمالا همان روز به خانه می روید. این روش به ندرت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد.

 

گاهی اوقات، بزرگ کردن سینه در طی بی حسی موضعی انجام می شود – شما بیدار هستید و ناحیه سینه شما بی حس می شود. با این حال، اغلب، بزرگ کردن سینه در طول بیهوشی عمومی انجام می شود، که در آن شما برای جراحی در خواب هستید. جراح پلاستیک شما گزینه های مختلف بیهوشی را با شما بررسی می کند.

در حین عمل جراحی

برای قرار دادن ایمپلنت سینه، جراح پلاستیک شما یک برش (برش) را در یکی از سه مکان زیر ایجاد می کند:

 • چین زیر سینه شما (زیر پستانی)
 • زیر بازو (زیر بغل)
 • اطراف نوک سینه شما (پری آرئولار)

پس از ایجاد برش، جراح بافت سینه شما را از ماهیچه ها و بافت همبند قفسه سینه جدا می کند. این یک شکاف در پشت یا جلوی بیرونی ترین عضله دیواره قفسه سینه (عضله سینه ای) ایجاد می کند. جراح ایمپلنت را در این شکاف قرار می دهد و آن را در پشت نوک پستان شما قرار می دهد.

ایمپلنت های سالین خالی وارد می شوند و پس از قرار گرفتن در جای خود با آب نمک استریل پر می شوند. ایمپلنت های سیلیکونی از قبل با ژل سیلیکون پر شده اند.

هنگامی که ایمپلنت در جای خود قرار می گیرد، جراح برش را می بندد – معمولاً با بخیه – و آن را با چسب پوست و نوار جراحی پانسمان می کند.


اگر از افتادگی پلک رنج می برید و چشم هایتان حالت خواب آلود دارد حتما مقاله بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.
بلفاروپلاستی (عمل جراحی پلک)

 

درد و تورم تا چند هفته پس از جراحی محتمل است. کبودی نیز ممکن است. انتظار داشته باشید که زخم ها به مرور زمان محو شوند اما به طور کامل ناپدید نشوند.

در حالی که در حال بهبودی هستید، ممکن است استفاده از بانداژ فشاری یا سوتین ورزشی برای حمایت بیشتر و قرار دادن ایمپلنت های سینه کمک کند. جراح شما ممکن است داروهای ضد درد نیز تجویز کند.

دستورالعمل های جراح خود را در مورد بازگشت به فعالیت های معمولی دنبال کنید. اگر از نظر فیزیکی شغلی ندارید، ممکن است بتوانید ظرف چند هفته به سر کار خود بازگردید. حداقل به مدت دو هفته از فعالیت‌های شدید – هر چیزی که می‌تواند نبض یا فشار خون شما را افزایش دهد – خودداری کنید. در حالی که در حال بهبودی هستید، به یاد داشته باشید که سینه های شما به تماس فیزیکی یا حرکات تند حساس خواهند بود.

اگر جراح شما از بخیه‌هایی استفاده کرده که به خودی خود جذب نمی‌شوند یا لوله‌های تخلیه را در نزدیکی سینه‌های شما قرار داده است، برای برداشتن نیاز به یک قرار ملاقات دارید.

اگر متوجه گرمی و قرمزی در سینه خود شدید یا تب دارید، ممکن است عفونت داشته باشید. در اسرع وقت با جراح خود تماس بگیرید. همچنین در صورت تنگی نفس یا درد قفسه سینه با جراح خود تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

بزرگ کردن سینه می تواند اندازه و شکل سینه های شما را تغییر دهد. این جراحی ممکن است تصویر بدن و عزت نفس شما را بهبود بخشد. اما انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید و انتظار کمال نداشته باشید.

همچنین سینه های شما پس از بزرگ کردن به پیر شدن ادامه می دهند. افزایش یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه شما را نیز تغییر دهد. اگر از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید، ممکن است برای اصلاح این مسائل به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید.

شما می توانید برای استفاده از مشاوره رایگان آوا بیوتی و اطلاع از بسته های تخفیفی و قیمت ها شماره خود را وارد کنید یا با شماره های مذکور تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

رینوپلاستی نوعی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجایی که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند، گاهی اوقات ممکن است رینوپلاستی نه تنها برای تغییر ظاهر بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی انجام شود.

 

سپتوپلاستی یک جراحی برای بهبود تنفس با صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجرای بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می کند (سپتوم بینی). هنگامی که سپتوم کج است، تنفس از طریق بینی دشوارتر می شود. سپتوپلاستی اغلب با رینوپلاستی ترکیب می شود.

خیر. جراحی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آنجا که این تغییرات کوچک هستند، حاشیه خطا نیز وجود دارد.

 

تورم و قرار دادن بی حس کننده موضعی در پوست بینی را در حین جراحی منحرف می کند و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. رینوپلاستی همچنین برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخصی ندارد. پزشکان هر عمل را با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می کنند.

تقریباً همه کسانی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند با خیال راحت بیمارستان را در همان روز پس از جراحی ترک کنند. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع یا سایر مشکلات سلامتی که نیاز به نظارت دارند، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره خودشان هستند.

 

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر افراد پس از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

همه جراحی ها خطراتی دارند. خوشبختانه خطرات جراحی بینی کوچک و عوارض نادر است. قبل از عمل، پزشک در مورد خطرات و مزایای جراحی با جزئیات با شما صحبت خواهد کرد.

با توجه به تغییر مداوم قیمت ها برای اطلاع از قیمت عمل های زیبایی آوا بیوتی تماس بگیرید یا اگر خطوط اشغال است شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای اکثر مردم نه. یک روز پس از جراحی، اکثر افراد درد خود را بین 0 تا 4 از 10 ارزیابی می کنند.

کبودی غیر معمول است. اگر مقداری کبودی جزئی دارید، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

جراحان پلاستیک، جراحان پلاستیک صورت یا متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) اکثر جراحی های بینی را انجام می دهند. آموزش و صدور گواهینامه هیئت مدیره در یکی از این تخصص ها نقطه شروع خوبی است. شما احتمالاً به یک جراح نیاز دارید که اغلب جراحی بینی را انجام می دهد.

 

شما احتمالاً یک جراح با شهرت خوب در بین بیماران و سایر پزشکان می خواهید. اگر جراح شما مقالات زیادی را در متون پزشکی مرتبط با جراحی بینی منتشر کرده است و از او برای سخنرانی در کنفرانس های آموزشی دعوت شده است، این معمولاً یکی از نشانه های آن است که همتایان او تخصص در جراحی بینی را تشخیص می دهند.

 

اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی یا بیمارستان معتبر انجام می شود. احتمالاً باید با جراح خود نیز احساس راحتی کنید. به دنبال جراحی باشید که بتواند با عبارات قابل درک به شما توضیح دهد که در طول جراحی شما چه اتفاقی می افتد.

نمونه کارهای پروتز سینه

همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید