نحوه صحیح خوابیدن بعد از اتوپلاستی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فهرست مطالب

نحوه خوابیدن بعد اتوپلاستی
نحوه صحیح خوابیدن بع از اتوپلاستی خوابیدن خوابیدن به پشت یا طاق باز است. در این حالت، سینه و صورت شما رو به بالا قرار می گیرند و دست ها کنار بدن باشند. این روش از وارد شدن فشار به گوش ها جلوگیری می کند و سبب جلوگیری از برخورد گوش با جسم های سخت میشود.
همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید

نحوه صحیح خوابیدن بعد از اتوپلاستی چیست؟

اگر می خواهید به پهلو بخوابید، حتما باید از بالش هایی که یک حفره در مرکز آنها وجود دارد استفاده کنید. بطوریکه گوش شما داخل حفره بالش قرار بگیرد و وزن سر روی گوش نباشد. هیچ نگران تهیه کردن این بالشت های مخصوص و سایر محصولات مراقبتی اتوپلاستی نباشید چرا که آوابیوتی تمام این محصولات را در اختیار شما قرار میدهد. همچنین باید تا یک ماه بعد از عمل، موقع خوابیدن از هدبند استفاده کنید و سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهید تا جریان خون به سمت پایین بدن هدایت شود و خونریزی رخ ندهد. نحوه صحیح خوابیدن بع از اتوپلاستی خوابیدن خوابیدن به پشت یا طاق باز است.

این توصیه ها را برای جلوگیری از فشار به گوش ها و بهبودی زخم حتما جدی بگیر:

  • بعد از عمل گوش، خوابیدن سخت است
  • باید از گوش هایت مراقبت کنی
  • به پشت یا طاق باز بخواب، این راه درست است
  • اگر به پهلو بخوابی، بالش حفره دار بگیر
  • تا یک ماه هدبند بزن، سرت را بالا بگیر
  • این کارها را بکن، تا زودتر خوب شوی
 

از بین بردن عوارض اتوپلاستی

بعد از عمل اتوپلاستی گوش، ممکن است برخی از علائمی مانند درد، تورم، خونریزی، کبودی، خارش و حساسیت در گوش ها داشته باشید. این علائم طبیعی هستند و با مرور زمان کاهش می یابند. برای کاهش این علائم، می توانید از روش های زیر استفاده کنید: – از داروهای ضد دردی که پزشک تجویز کرده است، برای کنترل درد استفاده کنید. از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها می توانند باعث خونریزی بیشتر شوند. – از یخ یا کیسه های آب سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید. این کار را چند بار در روز و به مدت 15 تا 20 دقیقه انجام دهید. – از شستشوی گوش ها با آب و صابون خودداری کنید. این کار می تواند باعث تحریک گوش و عفونت شود. – از خاریدن یا لمس کردن گوش ها خودداری کنید. این کار می تواند باعث آسیب به بخیه ها و تغییر شکل گوش شود. – از استفاده از گوشی موبایل، هدفون، گوشواره و دستمال سر خودداری کنید. این وسایل می توانند باعث فشار به گوش ها و درد شوند.
5/5 - میانگین امتیازها
جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر میتوانید به اینستاگرام ما مراجعه کنید.

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

مشاورین و متخصصین ما بزودی با شما تماس خواهند گرفت

از انتخاب شما سپاس گذاریم

مشاوره رایگان کلینیک آوابیوتی