عوارض جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چیست + درمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فهرست مطالب

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برای حذف اضافه‌ی پوست و بافت‌ها در پلک‌ها و زیر چشم‌ها انجام می‌شود. این عمل جراحی معمولاً به عنوان یک روش زیبایی برای بهبود ظاهر پوست و جلوگیری از بروز علائم پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما ممکن است بعضی از عوارض پس از انجام این عمل جراحی رخ دهد که به شرح زیر هستند

1. درد

بعد از عمل بلفاروپلاستی، شایع است که بیماران درد و آبریزش چشم داشته باشند. این درد معمولاً با مصرف داروهای مسکن بهبود می‌یابد.

عوارض بلفاروپلاستی 1024x683 - عوارض جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چیست + درمان

درباره بلفاروپلاستی چه میدانید؟ بلفاروپسلاتی یک روش جوان سازی پلک و از بین بردن چین و چروک میباشد، برای اطلاعات بیشتر درباره این عمل و مشاهده نمونه کارهای کلینیک آوابیوتی حتما صفحه بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.

2.بروز عفونت

بعد از جراحی پلک، ممکن است عفونت در محل عمل رخ دهد. برای جلوگیری از این عارضه، بیمار باید هنگام پاک کردن محل عمل، دقت کافی را به خرج دهد و رعایت بهداشت شخصی را رعایت کند.

3. چشم خشک

بعد از جراحی پلک، شایع است که بیماران احساس خشکی و سوزش در چشم داشته باشند. برای رفع این عارضه، باید از قطره‌ی چشمی مرطوب‌کننده استفاده شود.

عوارض جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چیست 1024x683 - عوارض جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی چیست + درمان

4. احتمال بروز خونریزی

در برخی موارد، بعد از جراحی پلک، بیماران ممکن است به خونریزی در محل عمل دچار شوند که باید به طور فوری درمان شود.

درمان این عوارض ها باید توسط پزشک متخصص انجام شود. برای جلوگیری از بروز عوارض پس از جراحی پلک، بیماران باید تمام دستورات پزشک را رعایت کرده و پس از عمل جراحی، به استراحت کافی بپردازند.

 
همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید