آموزش ماساژ گوش بعد از عمل اتوپلاستی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

فهرست مطالب

photo 2023 12 02 21 05 43 768x1024 - آموزش ماساژ گوش بعد از عمل اتوپلاستی

آموزش ماساژ گوش بعد از جراحی زیبایی گوش

بعد از عمل اتوپلاستی گوش، ممکن است پزشک شما در کلینیک آوابیوتی توصیه های خاصی در مورد مراقبت های پس از عمل و ماساژ گوش بدهد. اما در کل، اگر در کلینیک آوا بیوتی عمل اتوپلاستی خود را انجام ندادید در اولین مراحل بعد از عمل، بهتر است از هرگونه ماساژ یا لمس مستقیم گوش خودداری کنید تا از عفونت و تحریک آن جلوگیری کنید.

به توصیه پزشکان آوابیوتی بهتر است بعد از عمل اتوپلاستی ( حتما باید عمل در این کلینیک انجام شده باشد و خودسر این ماسا|ز را انجام ندهید و با پزشک مشورت کنید) بهتر است ناحیه فرو رفتگی داخل گوش را با انگشت اشاره خود به مدت یک هفته ماساژ دهید تا بهترین نتیجه را بعد از عمل دریافت کنید.
محل ماساژ را در تصویر بالا میتوانید به وضوح مشاهده کنید.

ویدیو آموزشی ماساژ گوش بعد از عمل اتوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی

پس از عمل اتوپلاستی گوش، ممکن است پزشک شما شما را به مراقبت های زیر توصیه کند:

۱. حفظ ضربه: در ترمیم پس از عمل، ضربه به گوش ها ممنوع است. بنابراین بهتر است از فعالیت هایی که می توانند به گوش ها آسیب برسانند مثل ورزش های خطرناک و تماس با وسایل سخت خودداری کنید.

۲. استفاده از بانداژ: ممکن است پزشک شما پس از عمل، بانداژ گوش را به شما توصیه کند. شما باید دستورات پزشک را دقیقاً دنبال کرده و بانداژ را به صورت منظم تعویض کنید.

۳. مراقبت از زخم: باید زخم گوش ها را به صورت منظم و با محافظت از عفونت ها تمیز و تمیز نگه دارید. پزشک ممکن است شما را از روش های صحیح تمیز کردن گوش ها و نحوه استفاده از قطره های ضد عفونی راهنمایی کند.

۴. پیگیری با پزشک: برنامه های مراقبتی پس از عمل، از جمله ماساژ گوش، ممکن است بسته به شرایط و توصیه های پزشک شما متفاوت باشد. بهتر است با پزشک خود در ارتباط باشید و از او راهنمایی های دقیقتری در مورد ماساژ و مراقبت های بعد از عمل دریافت کنید.

نتیجه گیری

با این حال، برای اطمینان حاصل کردن از روش درست ماساژ و مراقبت های بعد از عمل، بهتر است راهنمایی و توصیه های پزشک خود را دقیقاً دنبال کنید. هر چیزی که در مورد ماساژ گوش بعد از عمل اتوپلاستی بدانید، باید با توصیه های وی هماهنگ شود.
برای مشاوره تخصصی و رزرو نوبت میتوانید با شماره 09191998588 تماس بگیرید.

جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر میتوانید به اینستاگرام ما مراجعه کنید.

سوالات متداول شما درباره مراقبت های بعد از عمل

حتما باید بعد از انجام عمل و تا 2 الی 3 روز از کمپرس یخ استفاده کنید. چون یخ ورم و خونریزی رو کاهش میده.

استفاده از حوله گرم بر روی گردن از روز دوم الزامی است، حوله و کمپرس گرم بر روی گردن تمام ورم را به سمت پایین جذب میکند و باعث بهبود ورم گوش میشود. اگر این وروم را طبق دستور العمل کاهش ندهید موجب باز شدن بخیه ها خواهد شد.

بهتر است تا یک ماه به صورت تاق باز یا بر روی کمر بخوابید، در غیر این صورت بای داز بالش ای مخصوص استفاده کنید که میتونید بعد عمل این پک رو تهیه کنید.

تا 3 روز میتوانید از گاز استریل برای باندپیچی و جلوگیری از خونریزی استفاده کنید.

بعد از عمل به دلیل برداشتن مقداری پوست و غضروف ممکن است داخل گوش برجستگی ایجاد شود که ظاهر خوبی نداره برای همین باید ماساژ گوش انجام داده بشه تا به حالت اولیه خود برگرده. شما باید به مدت یک ماه این ماساژ رو انجام بدید.
برای مشاهده نحوه صحیح ماساژ ویدیو بالا رو مشاهده کنید.

همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید
5/5 - میانگین امتیازها

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

مشاورین و متخصصین ما بزودی با شما تماس خواهند گرفت

از انتخاب شما سپاس گذاریم

مشاوره رایگان کلینیک آوابیوتی