عمل زیبایی چشم چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

عمل زیبایی چشم (Eyelid surgery) یا به عبارت دیگر بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) عملی است که در آن با برش و تنظیم پوست و بافت‌های اطراف چشم، چشم‌ها را جوان‌تر، شاداب‌تر و جذاب‌تر می‌کنند. این عمل می‌تواند باعث حذف چین و چروک‌های پوست بالای چشم، پوفی چشم، کاهش سایه‌های زیر چشمی و بهبود دید بیشتر شود.

در این عمل، برش‌های کوچکی در خط چشم و یا زیر چشم ایجاد می‌شود و پوست بالای چشم و یا زیر چشم برش داده می‌شود تا بافت‌های زیرین تنظیم شوند و چشم‌ها جوان‌تر و بیشتر شاداب شوند. این عمل معمولاً تحت بی‌هوازی و با استفاده از بی‌هوازی برای کاهش خونریزی و عوارض پس از عمل انجام می‌شود.

قبل از انجام این عمل، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و تمامی جزئیات، ریسک و عوارض ممکن را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، باید مطمئن باشید که انتخاب پزشک صحیح است و او دارای تجربه کافی برای انجام این عمل است.

عمل زیبایی پلک 1024x683 - عمل زیبایی چشم چیست؟

درباره بلفاروپلاستی چه میدانید؟ بلفاروپسلاتی یک روش جوان سازی پلک و از بین بردن چین و چروک میباشد، برای اطلاعات بیشتر درباره این عمل و مشاهده نمونه کارهای کلینیک آوابیوتی حتما صفحه بلفاروپلاستی را مطالعه کنید.

آیا بهترین راه حل بلفاروپلاستی است؟

بلفاروپلاستی (Eyelid surgery) یکی از روش‌هایی است که برای بهبود ظاهر چشم‌ها و حذف چین و چروک‌های پوست بالای چشم و یا زیر چشم، استفاده می‌شود. این عمل می‌تواند به شما کمک کند تا چشمان جوان‌تر، شاداب‌تر و جذاب‌تری داشته باشید. اما بهترین راه‌حل برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی مانند سن، وضعیت پوست، نوع مشکل چشمی و نیاز فرد داشته باشد.

در برخی موارد، بلفاروپلاستی ممکن است به تنهایی کافی نباشد و نیاز به روش‌های دیگری مانند لیزر، فیلر و بوتاکس داشته باشد. همچنین، در برخی موارد، ممکن است نیاز به عمل جراحی دیگری مانند افزایش چشم و یا اصلاح عیوب رنگی چشم باشد.

بنابراین، بهترین راه‌حل برای هر فرد، باید با مشاوره یک پزشک متخصص و توجه به شرایط فردی او تعیین شود. پزشک می‌تواند بر اساس نیاز شما، گزینه‌های مختلف را معرفی کند و به شما کمک کند تا راه‌حل مناسب را برای بهبود ظاهر چشم‌های خود انتخاب کنید. همچنین، باید به یاد داشته باشید که هر عمل جراحی، ریسک‌های خود را دارد و باید پیش از تصمیم‌گیری، تمام جزئیات و عوارض ممکن را با پزشک مشورت کنید.

عمل زیبایی چشم 1024x683 - عمل زیبایی چشم چیست؟

آیا این عمل جراحی نیاز به استراحت دارد؟

بلفاروپلاستی (Eyelid surgery) یک عمل جراحی است که نیاز به زمانی برای بازیابی دارد. پس از انجام این عمل، باید به پیشنهاد پزشک، حداقل ۱۰ روز به خود استراحت داده و از فعالیت‌های سنگین اجتناب کرد.

در روزهای اول پس از عمل، احتمالاً شما به علت تورم و برآمدگی قسمت بالای چشم، نمی‌توانید به طور کامل ببینید. به همین دلیل، باید در این روزها از رانندگی، کار با کامپیوتر و فعالیت‌هایی که به چشم نیاز دارند، اجتناب کنید.

پس از ۱۰ روز، شما می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید، اما هنوز هم نیاز به مراقبت دارید. برای مثال، باید از آفتاب‌گرفتگی و استفاده از انواع آرایش و محصولات مراقبت پوستی که تحت فشار قرار می‌گیرند، خودداری کنید.

همچنین، برای حفظ نتیجه عمل، باید به مراقبت از پوست و چشم‌های خود ادامه دهید. این شامل استفاده از محصولات مراقبت پوستی، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، اجتناب از سیگار و محصولات دارای الکل و غذاهای ناسالم است. با رعایت این موارد، می‌توانید نتیجه خوبی از عمل بلفاروپلاستی بدست آورید.

عمل چشم 1024x683 - عمل زیبایی چشم چیست؟

آیا بعد از ۱۰ روز، می‌توانم به ورزش‌های سبک بپردازم؟

پس از عمل زیبایی چشم (Eyelid surgery)، بهتر است در روزهای اول پس از عمل، از ورزش‌های سنگین و فعالیت‌هایی که نیاز به تمرکز بالای چشم دارند، خودداری کنید. اما پس از گذشت ۱۰ روز، بعضی از ورزش‌های سبک را می‌توانید انجام دهید، اما با رعایت مواردی که پزشک شما مشورت کرده است.

ورزش‌هایی که باعث تعریق زیاد شوند مانند بدنسازی، باید به مدت حداقل ۲ تا ۳ هفته پس از عمل اجتناب کنید. همچنین، ورزش‌هایی که نیاز به تمرکز بالای چشم دارند مانند تنیس، بوکس، والیبال و بسکتبال نیز باید به مدت حداقل ۲ تا ۳ هفته پس از عمل اجتناب کنید.

اما ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی، دویدن آرام، یوگا، پیلاتس و شنا، ممکن است پس از ۱۰ روز از عمل، با رعایت مواردی که پزشک شما مشورت کرده است، انجام شوند. با این حال، بهتر است با پزشک خود در مورد هرگونه فعالیت بعد از عمل مشورت کنید و هرگونه فعالیتی که ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد، انجام ندهید.

همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید